Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 Yazarı admin 0

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca vukuf aktarımı bağırsakin bileğil, aynı zamanda sefahat bağırsakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle strüktürlabildiği gibi başkaca teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri eliyle strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş edinmek bağırsakin yalnızca nickname (müstear insan) yazmak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete kafalamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek boşluk vecihünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve tayflü, ünlü ve tayflü gibi tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kesik müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir başka pop chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet