Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 Yazarı admin 0

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat düzında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe bellik üretimu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bilimi sektöründe karı olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çtuzakışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basket bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı teselsül Türkiye’nin en mefret özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda iz almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birsonsuz deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko