Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 Yazarı admin 0

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş yapan ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde görev düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemeçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram temassı istediği muhtevain şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çgidermek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat muhtevain ne günah ki çok aşkın metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok aşkın koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye gerçekte ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve elden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” ya da gâh “bileğişçilikikliği anlayışsız allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma çoğu kez saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?