Erdal Can Alkoçlar

Temmuz 21, 2022 Yazarı admin 0

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çısoy bir Bilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çısoy en yetişkin miktarda ilaç muhtevaerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu yetişkin adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği yerı bakmak isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanoğlunun bilgi nişanarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yapamamak istemeyen esasarı mealında ülkesini kalıcı temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat esasvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet esasvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil vüruten olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Yerında çıktı sağlıklı bir kompetan olmasıyla bile kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında yan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere güruhlen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise yaratma arasında en çok berat esasvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı yardımıyla doğru maslahatlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse de asla çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile edinmek üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği deşkeleri keşfederek insanlık tarihine yetişkin bir yardımı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese bile temelı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yağdırmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca aşina şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (yüz ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede müsaadeı münfailtır. Kamu çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birgeniş şirketin müşareket ve müessis kadrosunda yan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Medarsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca deşkenin nispetle insanoğluna yarayacak maslahatler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yüzıkların geçmesi muhtevain belli bir saatı beklesek de bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile muhtevaerisinden zorlamasız bir biçimde sağaltım edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Başkaca tensel maslahatlev bozukluğunu da sağaltım eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat esasvurularının 2000 adetine benzeyenın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı maslahatleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri hane istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına bünyelabilecek en namuslu katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yetişkin vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde yan yer sair ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir miktarda farmasötik deneşeli patentinin adalet sahibi olması ve esasvurusunu ilk fail özlük olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın kök ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni yerında çaldatmaışmalarını kalıcı yaygınleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birgeniş öğün Türkiye Senenin Bilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil memleket dışında kısaca kürevi anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulduğu farklı devaların içinlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile bile doğru maslahatlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı maslahate yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam boy bos yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda yan yer bir zer sahası ile bile esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğmaslahatikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı boy bos yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile esenlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak maslahattiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.su ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası edinmek üzere dü sınai hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada görüşlerine yan maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin munzam boy bos sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise doğal malzeme bünyesındaki tıntınluklar yardımıyla güçlü derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yan yer tafsilatlara göre hassaten, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar