chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Ekim 9, 2022 Yazarı admin 0

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık kavaraın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı kızılır kızılçdürüst basınçta kavara olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Ambiyans soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çkızılışır sorusuna cevap bildirmek yürekin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Ambiyans Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En cesim başkalık ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa sonuçsuz kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ambiyans soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin sonuçsuz soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüce sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu dürüstışkan kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde sonuçsuz dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, sonuçsuz soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak kavaraı sutaş ile soğutur. Gazın soğutulması yürekin sonuçsuz soğutmalı bataryalar namına sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değişlemtiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çkızılışır diyenler yürekin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi veya standart sutaş hattı olur. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli ama sutaş maliyetlerinin az başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine sahip başüstüneğu yürekin soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi yürekin de sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çkızılışır diyenler yürekin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu yürekin model kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 daha küçük hacim sağlamış olduğunı izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha az çarpıcılık tüketimi yapar ve yüce başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta geçmek üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici sonuçsuz depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her yararlanma düzlükına yaraşıklı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çkızılışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve işlemletmeniz yürekin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/