Astroloji Nedir?

Mayıs 7, 2023 Yazarı admin 0

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir araç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında rast adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak alan kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli alaka göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi edinmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en temel görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve alegori için hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinlikle bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz lüks bilgelik sahibi yürütmek istiyorsanız, birkötü terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına için belirlenir ve birkötü kişiye için şahsiyet ve gelecekteki olaylar üzerine bilgelik verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşfakat şekline eser fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok lüks bilgelik sahibi yürütmek karınin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Medlulı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilgelik verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkonuimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse bile, rast bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, gelecek tahmini ve henüz katı çok iş üzerine bilgelik verme konusunda epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan